Pomoc w sprawach karnych:
Zatrzymanie
Tymczasowe aresztowanie
Karuzele Vat
Jazda pod wpływem alkoholu
Sprawy narkotykowe
Przerwa w karze
Odroczenie wykonania kary
Przestępstwa gospodarcze
Przestępstwa pospolite
Pomoc prawna w sprawach karnych, wykroczeniach oraz karnych wykonawczych.
Prawo karne stanowi obszar odpowiedzialności ponoszonej przez sprawcę za czyny zabronione pod groźbą kary.
Odpowiedzialność ta stanowi szeroki zakres postępowań i nie ogranicza się tylko do zagrożeń opisanych w kodeksie karnym.
TYPY
Poza tą sferą, zagrożenia pod groźbą kary, mogą pojawić się także w innych ustawach. Takie usankcjonowanie określonego zachowania można odszukać m.in. w obszarze spraw skarbowych, narkotykowych, cyberprzestępstw, przestępstw związanych z ochroną środowiska, gospodarczych, ochrony konkurencji, czy niedopełnienia obowiązków wynikających z dopuszczenia pracowników do wykonywanych zadań.
Poza reprezentacją w sprawach karnych/karnych skarbowych posiadamy również doświadczenie w zakresie postępowań w sprawach o wykroczenia. Co istotne, tak samo jak w obszarze karnym, w postepowaniu w sprawach o wykroczenia istnieje ustawowe prawo do obrony. Oznacza to, że można korzystać z pomocy profesjonalnego obrońcy w postaci adwokata oraz radcy prawnego.
KOGO?
W ramach udzielnej pomocy reprezentujemy osoby fizyczne, jak również osoby prawne.
W trakcie postępowania karnego służmy wsparciem zarówno dla oskarżonych, jak również pokrzywdzonych. Względnie, w pewnych sytuacjach procesowych, istnieje możliwość reprezentowania świadka.
Pomoc adwokata może okazać się szczególnie istotna nie tylko dla oskarżonego/podejrzanego w sprawie, ale również względem pokrzywdzonego. Należy bowiem pamiętać, iż niedopełnienie ustawowych obowiązków po stronie pokrzywdzonego, może skutkować niemożnością aktywnego uczestniczenia przez tą osobę w trakcie postępowania przed sądem.
Reprezentujemy na każdym etapie postępowania, począwszy od jego zainicjowania, w trakcie czynności prowadzonych przed organami ścigania, jak również przed sądem.
PAMIĘTAJ
W razie zatrzymania przysługuje prawo do niezwłocznego kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym i bezpośredniej rozmowy z nim- zgodnie z art. 245 § 1 kodeksu karnego – Pomoc w sprawach karnych
Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe – zgodnie z art. 183 § 1 kodeksu postępowania karnego.