ODWOŁANIA ZUS
MOBBING
ODWOŁANIA RENTA
NIERÓWNE TRAKTOWANIE
SPROSTOWANIE ŚWIADECTWA PRACY
WYPOWIEDZENIE
ODSZKODOWANIE ZA ZAKAZ KONKURENCJI
ODWOŁANIA USTAWA DEZUBEKIZACYJNA
ZAKRES POMOCY – PRAWO PRACY
Prawo pracy odnosi się do szczególnego stosunku występującego między pracownikiem, a pracodawcą. Wobec faktu, iż w znacznej mierze relacje pracownicze dotyczą większości osób, to często dochodzi do sporów na tle pracownik – pracodawca.
Nasza Kancelaria oferuje powadzenie spraw, jak również reprezentację z zakresu szeroko rozumianych sporów pracowniczych. Do nich można zaliczyć m.in. sprawy o rozwiązanie stosunku pracy, mobbing, o ustalenie istnienia stosunku pracy, odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez pracownika, o zapłatę wynagrodzenia, o przywrócenie do pracy, o sprostowanie świadectwa pracy, czy o odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek przy pracy.
W ramach realizowanej przez Nas praktyki zawodowej reprezentujemy zarówno pracowników, jak również pracodawców.
Doradzamy przy zawieraniu umów z pracodawcą, pracownikiem, jak również badamy poprawność umowy (przygotowujemy dokumenty) pod kątem interesu klienta. Pomagamy w zawarciu porozumień, czy wypracowania ugody pozasądowej, zaś w przypadku niemożności polubownego rozwiązania sprawa reprezentujemy stronę przed sądem.
Pomagamy w przeprowadzeniu prawidłowej procedury odwoławczej od decyzji organu emerytalnego.
Zapewniamy profesjonalną reprezentację przed Sądem, jak również przygotowanie odwołania. Należy pamiętać, iż sporządzone odwołanie trafia do rozpoznania przed, niezależny od ZUSu, sąd.
Do zakresu świadczeń należą m.in.:
Adwokat Częstochowa. Odwołania ZUS stanowią istotny zakres spraw z obszaru ubezpieczeniowego, jednakże nie ograniczają się tylko do nich.
Warto wskazać, iż od decyzji organu można odwołać się do Sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie miesiąca od odebrania decyzji. W tym też czasie należy sporządzić ewentualne odwołanie i złożyć je do właściwego organu, który wydał decyzję w sprawie.
Co więcej, prawo do odwołania będzie przysługiwało uprawnionemu także, gdy organ nie wydał decyzji w terminie 2 miesięcy od dnia zgłoszenia wniosku.